cat, pet, animal

Czy kot w prezencie to dobry pomysł?

Zwierzę nie jest zabawką, którą można w każdej chwili wymienić lub wyrzucić. Mając więc taki pomysł na prezent, trzeba być w 100% pewnym, że solenizant przyjmie go z największą przyjemnością. Wiedząc, że chce kota, oczywiście taka niespodzianka będzie idealnym pomysłem, by zapewnić mu dom, dać schronienie i oczywiście ogromne pokłady miłości, jakie niewątpliwie są mu potrzebne. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że sam kot jako prezent to jedno, ale aby właściciel mógł zapewnić mu odpowiednie warunki, kluczowe znaczenie mają wszelkie do niego dodatki. Niezbędną bowiem rolę odgrywają akcesoria, które będą w stanie zapewnić mu prawidłowy rozwój i funkcjonowanie. Co więc stanowi podstawową wyprawkę dla kota? Czego nie można zapomnieć i co powinno stanowić niezbędnik dla każdego właściciela tego pupila?

 

Czy legowisko jest niezbędne?

Można oczywiście na takie postawić, jednak najczęściej okazuje się być ono mało praktyczne w swoim zastosowaniu, bowiem koty są mistrzami wyszukiwania dla siebie odpowiednich miejsc, które niekoniecznie przeznaczone są do odpoczynku dla nich. Najlepiej czują się one wtulone w poduszki na kanapie, kochają wylegiwać się na sypialnianym łóżku czy w grubym kocu w największym zakamarku domu. Bardzo dużo tych jakże słodkich pupili kocha parapety, gdzie jest duży dostęp do słońca. Wylegiwanie się bowiem tam, gdzie jest bardzo ciepło, to chyba największa dla nich forma relaksu i przyjemności.

cat, pet, animal

Drapak to podstawa

W każdym domu, w którym znajduje się kot, drapaki odgrywają niezwykle ważną rolę. Chcąc więc zapewnić mu to wszystko, co najlepsze, taki drapak to idealny wybór. Stanowi on nie tylko miejsce do odpoczynku czy zabawy, ale jego role są jeszcze większe. Koty poprzez drapanie, usuwają martwe części pazurów z przednich łap. Co więcej poprzez taką czynność, oznaczają one również swoje terytorium za pomocą feromonów, które znajdują się w łapkach. Naturalnego instynktu u kotów nie można hamować, dlatego nie chcąc mieć zniszczonych mebli tapicerowanych, na pewno w takie rozwiązanie należy się zaopatrzyć.

Kuweta z czystym żwirkiem

I oczywiście nie można zapomnieć o kuwecie, czyli toalecie każdego kota. Może być ona w wersji otwartej lub zabudowanej, bowiem nie ma to większego znaczenia. Najważniejszy jest zawsze czysty i świeży żwirek dla kota, z różnymi wariantami zapachowymi. Można więc tutaj postawić na lawendę, ale można i wybrać zieloną herbatę czy też brzoskwinię. Dla kotów z alergiami sprawdzą się zaś bezzapachowe, które są w pełni naturalne i bezpieczne.

 

Nie ma wątpliwości, iż kot potrzebuje odpowiednich warunków do życia. Jeśli ma być on prezentem, osoba wręczająca taki prezent powinna zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, jako wyprawkę dla zwierzątka lub sam nowy właściciel powinien zadbać o to, aby takie akcesoria dla swojego pupila zakupić. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Specialny rabat

*Oferta limitowana

Zapisz się i odbierz 5% zniżki na pierwsze zakupy

Shopping Cart
Przewiń do góry